Elke werkdag bereikbaar via 033 433 72 17
Nieuws

Tellen stagiaires mee voor het aantal FTE´s van een organisatie?

Helpdeskvraag

Mijn cliënt werkt met vaste krachten, inleenkrachten en stagiaires. Deze stagiaires krijgen een beperkte beloning, die wel worden verloond. Nu blijkt dat door deze stagiaires het gemiddeld FTE boven de 50 personen uitkomt. Horen stagiaires onder het werknemersbegrip uit artikel 2: 396 BW die bepalend is voor de grootte-criteria van een rechtspersoon?

Antwoord

In beginsel tellen stagiaires niet mee voor de grootte-criteria. Voor het bepalen van het aantal FTE’s wordt uitgegaan van de medewerkers die een arbeidsovereenkomst hebben. In  formele zin tekenen stagiaires een stage-overeenkomst en geen arbeidsovereenkomst. In het praktijk komt het vaak voor dat een stage-overeenkomst zodanig is geredigeerd, dat er feite sprake is van een arbeidsovereenkomst. Let hier dus goed op.